Як визначити розмір шини

Інформація, що міститься на маркуванні на боковині шини.

 

 

Візьмемо, наприклад, шину DYNAXER HP3 205/55 R16 91V

 

  • 205: ширина автошини становить 205 мм.
  • 55: боковина складає 55% від ширини шини. 
  • R: радіальна конструкція. 
  • 16: внутрішній діаметр автошини становить 16 дюймів. 
  • 91: індекс навантаження вказує на те, що максимальне навантаження, яке може витримати шина, дорівнює 615 кг. Кожний індекс відповідає максимальному навантаженню (див. таблицю), яке витримує шина за умов максимального тиску. 
  • V: ця шина витримує навантаження відповідно до індексу навантаження на швидкості до 240 км/год.

visu instructions product hd 1

visu instructions product hd 1

 

 

 

Маркування шин

 

У Європейському союзі використовується єдиний стандарт маркування шин. Навчіться розшифровувати маркування та робіть правильний вибір! 

 

Єдині правила маркування шин для всіх країн Європейського союзу набрали чинності 1 листопада 2012 року. Вони регулюються положеннями Європейського Регламенту № 1222/2009 щодо автомобільного транспорту.  

Завдяки наявності маркування споживачі мають краще уявлення про доступні на ринку шини. Тепер вони можуть зробити свідомий вибір, зіставляючи шини з використанням трьох нових критеріїв, які зазначаються на етикетках. 

Енергетична ефективність: вплив шини на витрату палива, якому присвоюється категорія від A до G.

Зчеплення з вологим покриттям: здатність шини до гальмування на мокрій поверхні, якій присвоюється категорія від A до F.

Рівень зовнішнього шуму, який вимірюється в децибелах.

 

 

Вплив шини на споживання палива й викиди CO2

У лівій частині етикетки зазначається вплив шини на споживання палива й кількість викидів вуглекислого газу (CO2).  Споживання палива автомобілем на 20% безпосередньо залежить від тертя кочення шин. Чим нижче це тертя, тим менше споживання палива та кількість викидів CO2. 

 

Ця величина тертя кочення вимірюється на спеціальному імітаційному обладнанні й визначає категорію шини (від A до G): покупець може заощадити гроші, використовуючи шини категорії A з низьким тертям кочення замість шин категорії G. 

 

Шини категорії A дозволяють зменшити споживання палива майже на 0,5 л/100 км, що приблизно дорівнює 80 л палива на рік із пробігом у 15 000 км.  Перевага для гаманця: економія понад 120 євро для бензинових автомобілів (за умови вартості палива 1,55 євро за літр). 

 

Крім того, пересування на шинах категорії A в порівнянні із шинами категорії G зменшує вплив на довкілля: зниження споживання палива призводить до скорочення викидів CO2 на 12 г/км, що дорівнює 180 т на рік!

 

1-medium

1-medium
Гальмування на вологій дорозі

У правій частині етикетки зазначені характеристики шини під час гальмування на мокрій поверхні. Вимірювання проводяться на транспортному засобі за умов, зазначених у відповідному регламенту ЄС (швидкість, характеристики доріг, товщина шару води, температура тощо). 

Зазначена на етикетці категорія (від А до F) присвоюється внаслідок порівняння характеристик шини, що проходила випробування, з характеристиками еталонної шини. 

Гальмівний шлях легкового автомобіля із чотирма шинами категорії А під час екстреного гальмування на 30% коротший, ніж у того самого автомобіля із чотирма шинами категорії G.

За умов екстреного гальмування під час руху на швидкості 80 км/год ця різниця становитиме 18 метрів. 

Зверніть увагу: це значення відрізнятиметься для різних автомобілів і залежить від умов керування.

2-medium

2-medium
Рівень зовнішнього шуму шини

У нижній частині етикетки наводиться інформація щодо шуму, створюваного шинами під час контакту з дорожнім покриттям. Зазначене число відповідає рівню шуму в децибелах. 

Вплив шумового забруднення від шин на довкілля вперше почали враховувати саме за регламентом ЄС, що відповідає за маркування.

 

Зверніть увагу: зазначене число не відповідає шуму, який чують водій і пасажири в салоні.

Інша корисна інформація

Маркування шин є обов’язковим і стандартизованим для всіх марок шин. Інформація, що міститься на етикетках шин KLEBER, також доступна в технічній і торговельній документації компанії, яку можна отримати у вашому шинному центрі або завантажити з нашого веб-сайту. 

 

Аналогічна інформація ОБОВ’ЯЗКОВО має бути зазначена на рахунку-фактурі на шини, що надається покупцю (або має додаватися до нього).

Увага!

Зверніть увагу: хоча критерії, зазначені на маркуванні, є важливими, проте вони не відображають характеристики шини в повному обсязі. 
Водії мають пам’ятати: економія палива й безпека на дорозі насамперед залежить від їхньої поведінки за кермом. 

 

Щоб зменшити споживання палива та домогтися максимальної ефективності використання своїх шин, водії мають: 

• регулярно перевіряти тиск повітря в шинах і регулювати його відповідно до навантаження й погодних умов; 
• пристосовувати стиль керування до поточних погодних умов і дорожнього руху; 
• застосовувати прийоми економічного водіння.