You are using a web browser not supported
You are using a website browser that is not supported by this website. This means that some functionality may not work as intented. This may result in strange behaviors when browsing round. Use or updgrade/install one of the following browsers to take full advantage of this website
IE
firefox 66+
chrome 72+
edge 17+
safari 12+
opera 58+

 

Навіщо потрібні зимові шини?

 

Обирайте безпеку: установлюйте зимову гуму з початком холодів.

 

Узимку дороги завжди небезпечніші, ніж улітку: зчеплення із засніженим, укритим льодом чи навіть просто вологим покриттям значно гірше. 

Окрім того, характеристики літньої гуми погіршуються за температури нижче 7° C, тому на автомобілі рекомендується встановлювати зимові шини. 

 

Зимові шини спеціально розроблено для їзди в зимових умовах: 

 

  • на всіх типах поверхонь, як-от засніжених, дещо заледенілих і вкритих суцільною кригою, вологих, мокрих і повністю вкритих водою, а також на холодних і сухих дорогах; 
  • у будь-яких зимових погодних умовах, як-от незначний дощ чи злива, велика вологість або дуже холодна погода з низькою вологістю тощо; 
  • за дуже низької температури. 

 

Зимові шини зменшують небезпеку аквапланування завдяки своїй специфічній формі, призначеній для витіснення води під шиною. Завдяки більшій глибині протектора, ніж у літніх шин, вони мають краще зчеплення та відрізняються чудовою керованістю. 

Протектор зимової шини також має значно більше канавок, ніж у літньої, що поліпшує зчеплення зі снігом. Нарешті, зимові шини виробляють зі спеціальної гумової суміші, яка містить кремнезем, що адаптується до низької температури та поліпшує гальмування.

 

Тиск у зимових шинах

 

Не забувайте частіше накачувати шини взимку. 

В умовах низької температури тиск повітря в шинах зменшується. 

Для компенсації цього «низькотемпературного» ефекту взимку потрібно додати 0,2 бар (у холодному стані) до нормального робочого тиску або тиску, зазначеного для інших застосувань зимових шин.

 

Установлення зимових шин на всі чотири колеса

 

Для поліпшення керованості та підвищення рівня безпеки рекомендується встановлювати зимові шини на всі колеса автомобіля. 

Установлюйте одразу чотири зимові шини. 

Якщо встановити тільки дві зимові шини, це поліпшить керованість, особливо під час рушання з місця. Але цього недостатньо для забезпечення задовільних характеристик та оптимальної безпеки. Це навіть може виявитися небезпечним. 

Установлення зимової гуми тільки на передні колеса в автомобілях із переднім приводом призводить до розбалансування задньої осі та збільшує небезпеку ухилення вбік. 

Установлення зимової гуми тільки на задні колеса в автомобілях із заднім приводом призводить до розбалансування передньої осі та збільшує небезпеку прямого руху під час проходження повороту. 

Порівняння характеристик із двома й чотирма зимовими шинами

 

КЕРОВАНІСТЬ

 

ЗЧЕПЛЕННЯ НА ПОВОРОТАХ

 

СТІЙКІСТЬ ПІД ЧАС ГАЛЬМУВАННЯ

 

ЕФЕКТИВНІСТЬ ГАЛЬМУВАННЯ

 

Із 2 зимовими шинами на тяговій осі

++

-

-

+-

 

Із 4 зимовими шинами

++

++

++

++

Коли слід установлювати ланцюги

 

Ми розкажемо, як установлювати ланцюги та коли це потрібно робити. 

Використання ланцюгів є обов’язковим на деяких лижних станціях. Окрім того, вони корисні під час руху в дуже глибокому снігу. 

Купуючи ланцюги, переконайтеся, що вони підходять для кузова вашого автомобіля й розміру шини. 

Слід надавати перевагу ланцюгам із максимальною кількістю деталей (ланок) у ділянці контакту (ланцюг із малюнком типу «алмаз» або «сходинка», що має щонайменше дванадцять поперечин для середньої шини). 

Корисно попрактикуватися в їхньому встановленні й демонтажу в теплу пору року в денний час. Робити це вперше в снігу, холоді й темряві значно складніше!

Зберігайте ланцюги в легкодоступному місці в автомобілі разом із рукавичками. Про всяк випадок тримайте також поруч і ліхтарик.

У разі руху зі встановленими ланцюгами не можна перевищувати швидкість 50 км/год.