You are using a web browser not supported
You are using a website browser that is not supported by this website. This means that some functionality may not work as intented. This may result in strange behaviors when browsing round. Use or updgrade/install one of the following browsers to take full advantage of this website
IE
firefox 66+
chrome 72+
edge 17+
safari 12+
opera 58+

 

ПОРАДИ ЩОДО ЕКСПЛУАТАЦІЇ

 

 

 


Визначення тиску повітря в шинах

 

Підтримуйте тиск на належному рівні! 

 

Шини із правильним тиском повітря дозволяють економити паливо та їздити більше. До того ж вони роблять ваші подорожі безпечнішими. 

Перевіряйте тиск у холодних шинах (тобто в шинах, які не використовувалися щонайменше протягом двох годин, або на яких автомобіль проїхав на невеликій швидкості не більше 3 км). Якщо ви перевіряєте шини в гарячому стані (тобто якщо ви їздили на автомобілі протягом останніх двох годин або подолали декілька кілометрів на невеликій швидкості), додайте 0,3 бара до рекомендованого тиску. 

Ніколи не випускайте повітря з гарячих шин. Для підвищення безпеки, заощадження коштів і подовження терміну служби шин слід регулярно перевіряти тиск!

У разі руху автомагістраллю або перевезення важких вантажів не забудьте змінити тиск відповідно до рекомендацій виробників (посібник користувача, етикетка з інформацією щодо тиску). 

Тиск повітря в шинах необхідно перевіряти щонайменше раз на місяць або перед кожною тривалою поїздкою. 

Не забувайте перевіряти тиск і в запасному колесі! 

Задля уникнення непередбачених складностей, пов’язаних із недостатнім тиском у шинах, виявляйте проблеми, перш ніж стане запізно. Правильний тиск спільно визначається виробниками шин та автомобілів. Відповідні вказівки можна знайти в посібнику користувача або на наклейці, нанесеній на автомобіль (на обмежувачі дверцят, кришці паливного бака, бардачку тощо). 

Використання азоту замість повітря не усуває необхідності частої перевірки тиску в шинах.

 

 

Якщо ви прокололи шину

 

 

Проколи завжди відбуваються в найнеочікуваніший момент! Але певні запобіжні заходи не дозволять цій пригоді завдати вам великих неприємностей.

 

Прокол — це завжди випробування для водія. Ось кілька порад, які можуть полегшити життя в подібних випадках. 

 • Завжди тримайте в багажнику рукавички. 
 • Возіть із собою великий пакет для сміття, у який можна покласти спущену шину (він буде особливо корисним, якщо шина вкрита брудом). 
 • Слід мати невелику дошку, яку можна підкласти під домкрат, якщо поверхня під автомобілем недостатньо тверда. 
 • Злегка змастіть різьбу, щоб полегшити демонтаж гайок колеса. 
 • Не рухайтеся з великою швидкістю, якщо встановили запасне колесо. У ньому може бути неправильний тиск повітря, що негативно впливатиме на стійкість руху автомобіля. 
 • Гайки колеса необхідно затягувати належним чином. Неналежне затягнення може призвести до викривлення диска й пошкодження системи кріплення коліс. Правильне затягнення також спрощує демонтаж колеса! 
 • Для забезпечення ідеального однорідного затягнення рекомендується користуватися динамометричним ключем. Цей інструмент дозволяє регулювати силу затягнення гайок колеса. У супротивному випадку слід завітати до найближчого шинного центру та перевірити шини. 
 • Після ремонту та встановлення на місце необхідно виконати балансування коліс.

 

Коли слід замінювати шину

 

 

Регулярна перевірка шин на ознаки зносу допомагає зробити ваші подорожі безпечнішими.

УВАГА! Не чекайте, доки шина проколеться, щоб замінити її! 

 

Рух мокрою дорогою зі зношеними шинами призводить до погіршення зчеплення, збільшення гальмівного шляху та небезпеки аквапланування. 

Як регулярно перевіряти шину на ознаки зносу. 
Перевірте індикатори зносу в центральній ділянці протектора (частини шини, яка контактує із землею). Коли висота індикатора зносу гуми досягає цієї позначки, це означає, що шина досягла мінімально дозволеного законодавством рівня зносу в 1,6 мм. 
Коли прийде час заміни шин на нові, не забудьте утилізувати старий комплект. Для цього зверніться до дилера.

У деяких країнах, де є спеціальні закони щодо їзди в зимових умовах, мінімально допустима товщина протектора на зимових шинах може відрізнятися. Переконайтеся, що дотримуєтеся чинного законодавства країни, яку відвідуєте. 

Однак є низка інших ситуацій, коли заміна шин необхідна або навіть обов’язкова. 

 • Якщо після проколу спеціаліст виявить псування шини. 
 • Якщо шина не відповідає рекомендаціям щодо обладнання для транспортного засобу: неправильний розмір, нижча швидкісна категорія чи індекс навантаження, ніж зазначені виробником, неправильна категорія (легковий автомобіль / фургон). 
 • За наявності ознак аномального зносу, зосереджених в одному місці. 
 • За наявності ознак старіння. 
 • За наявності порізів і деформацій, які можуть погіршити рівень безпеки. 

У разі виникнення сумнівів зверніться до шинного центру KLEBER, співробітники якого з радістю проконсультують вас.

 

 

Шини KLEBER

Зимова гума, літня гума та всесезонна гума: виберіть шини правильного типу, щоб подорожувати безпечно.