You are using a web browser not supported
You are using a website browser that is not supported by this website. This means that some functionality may not work as intented. This may result in strange behaviors when browsing round. Use or updgrade/install one of the following browsers to take full advantage of this website
IE
firefox 66+
chrome 72+
edge 17+
safari 12+
opera 58+

Як визначити розмір шини

Інформація, що міститься на маркуванні на боковині шини.

 

 

Візьмемо, наприклад, шину DYNAXER HP3 205/55 R16 91V

 

  • 205: ширина автошини становить 205 мм.
  • 55: боковина складає 55% від ширини шини. 
  • R: радіальна конструкція. 
  • 16: внутрішній діаметр автошини становить 16 дюймів. 
  • 91: індекс навантаження вказує на те, що максимальне навантаження, яке може витримати шина, дорівнює 615 кг. Кожний індекс відповідає максимальному навантаженню (див. таблицю), яке витримує шина за умов максимального тиску. 
  • V: ця шина витримує навантаження відповідно до індексу навантаження на швидкості до 240 км/год.

visu instructions product hd 1

visu instructions product hd 1

 

 

 

Маркування шин

 

У Європейському союзі використовується єдиний стандарт маркування шин. Навчіться розшифровувати маркування та робіть правильний вибір! 

 

Єдині правила маркування шин для всіх країн Європейського союзу набрали чинності 1 листопада 2012 року. Вони регулюються положеннями Європейського Регламенту № 1222/2009 щодо автомобільного транспорту.  

Завдяки наявності маркування споживачі мають краще уявлення про доступні на ринку шини. Тепер вони можуть зробити свідомий вибір, зіставляючи шини з використанням трьох нових критеріїв, які зазначаються на етикетках. 

Енергетична ефективність: вплив шини на витрату палива, якому присвоюється категорія від A до E.

Зчеплення з вологим покриттям: здатність шини до гальмування на мокрій поверхні, якій присвоюється категорія від A до E.

Зовнішній шум кочення, виражений у децибелах і оцінений від А до С.

На етикетці можна побачити 2 піктограми, що виражають здатність шини використовуватись на снігу та / або льоді.

 

Вплив шини на споживання палива й викиди CO2

У лівій частині етикетки зазначається вплив шини на споживання палива й кількість викидів вуглекислого газу (CO2).  Споживання палива автомобілем на 20% безпосередньо залежить від тертя кочення шин. Чим нижче це тертя, тим менше споживання палива та кількість викидів CO2. 

 

Ця величина тертя кочення вимірюється на спеціальному імітаційному обладнанні й визначає категорію шини (від A до E): покупець може заощадити гроші, використовуючи шини категорії A з низьким тертям кочення замість шин категорії G. 

 

Шини категорії A дозволяють зменшити споживання палива майже на 0,5 л/100 км, що приблизно дорівнює 80 л палива на рік із пробігом у 15 000 км.  Перевага для гаманця: економія понад 120 євро для бензинових автомобілів (за умови вартості палива 1,55 євро за літр). 

 

Крім того, пересування на шинах категорії A в порівнянні із шинами категорії E зменшує вплив на довкілля: зниження споживання палива призводить до скорочення викидів CO2 на 12 г/км, що дорівнює 180 т на рік!

 

fuel efficiency

fuel efficiency
Гальмування на вологій дорозі

У правій частині етикетки зазначені характеристики шини під час гальмування на мокрій поверхні. Вимірювання проводяться на транспортному засобі за умов, зазначених у відповідному регламенту ЄС (швидкість, характеристики доріг, товщина шару води, температура тощо). 

Зазначена на етикетці категорія (від А до E) присвоюється внаслідок порівняння характеристик шини, що проходила випробування, з характеристиками еталонної шини. 

Гальмівний шлях легкового автомобіля із чотирма шинами категорії А під час екстреного гальмування на 30% коротший, ніж у того самого автомобіля із чотирма шинами категорії F.

За умов екстреного гальмування під час руху на швидкості 80 км/год ця різниця становитиме 18 метрів. 

Зверніть увагу: це значення відрізнятиметься для різних автомобілів і залежить від умов керування.

wet braking

wet braking
Рівень зовнішнього шуму шини

У нижній частині етикетки наводиться інформація щодо шуму, створюваного шинами під час контакту з дорожнім покриттям. Зовнішній шум кочення, виражений у децибелах і оцінений від А до С.

Вплив шумового забруднення від шин на довкілля вперше почали враховувати саме за регламентом ЄС, що відповідає за маркування.

 

Зверніть увагу: зазначене число не відповідає шуму, який чують водій і пасажири в салоні.

Інша корисна інформація

QR-код бази даних EPREL:

Класифікація та технічна інформація передаються органам влади та додаються до європейської бази даних EPREL. Ця база даних доступна через QR-код поруч із знаком Енергія та веде до інформаційного паспорта про шину.

 

На етикетці можна побачити 2 піктограми, що виражають здатність шини використовуватись на снігу та / або льоді.

Маркування 3PMSF:

Вказівка, чи є шина шиною для використання в умовах суворого снігу (маркування 3PMSF).

маркування зчеплення на льоду:

Вказівка, чи є шина  для льоду (маркування зчеплення з льодом).

 

Маркування шин є обов’язковим і стандартизованим для всіх марок шин. Інформація, що міститься на етикетках шин KLEBER, також доступна в технічній і торговельній документації компанії, яку можна отримати у вашому шинному центрі або завантажити з нашого веб-сайту. 

 

Аналогічна інформація ОБОВ’ЯЗКОВО має бути зазначена на рахунку-фактурі на шини, що надається покупцю (або має додаватися до нього).

energy

energy
Увага!

Зверніть увагу: хоча критерії, зазначені на маркуванні, є важливими, проте вони не відображають характеристики шини в повному обсязі. 
Водії мають пам’ятати: економія палива й безпека на дорозі насамперед залежить від їхньої поведінки за кермом. 

 

Щоб зменшити споживання палива та домогтися максимальної ефективності використання своїх шин, водії мають: 

• регулярно перевіряти тиск повітря в шинах і регулювати його відповідно до навантаження й погодних умов; 
• пристосовувати стиль керування до поточних погодних умов і дорожнього руху; 
• застосовувати прийоми економічного водіння.

noise 1

noise 1